dolnoslaskie: Ponad 1300 uczestników Święta Biegania w Olszynie

Tradycyjnie w Olszynie odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego na Dolnym Śląsku połączona z Finałem Dolnośląskim Sztafetowych Biegów Przełajowych dla wszystkich kategorii szkół.
Mieliśmy w tym roku specjalnego Gościa Honorowego Święta Biegania Olszyna 2019; był nim złoty medalista olimpijski w skoku o tyczce pan Władysław Kozakiewicz, który wspólnie z Patronem imprezy Burmistrzem Olszyny panem Leszkiem Leśko zainaugurowali Sportowy Rok Szkolny oraz wręczyli należne nagrody najlepszym szkołom we Współzawodnictwie za ubiegły rok szkolny.

A potem było już tylko bieganie. Najpierw w biegach Sprawnego Dolnoślązaczka wystartowało przeszło 100 uczniów klas I-III, a następnie w 6 biegach Finału Dolnośląskiego prawie 1200 uczestników.
Pomimo dość paskudnej pogody i padającego okresami deszczu, walka była wspaniała, choć dominacja (zwłaszcza w biegach Licealiady) zwycięzców była bardzo widoczna.


Tutaj znajdziecie wyniki biegów Finału Dolnośląskiego. Zwycięstwo w nim było w tym roku szczególnie cenne, bo również w Olszynie już 29 października, po raz pierwszy odbędą się Finały Ogólnopolskie Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Dziękujemy serdecznie Władzom Olszyny oraz całemu Sztabowi Organizacyjnemu za wielką pracę przy organizacji kolejnego Święta Biegania w Olszynie